• svg
 • svg
 • svg
 • svg
 • svg
 • svg
thumb

Ofis

Mimar Sinan Mah Cendere Yolu Cad. Konum Burunsuz No.36 Eyüp Sultan / İstanbul

Kontaktiere

* Please Fill Required Fields *
img

Bizi Arayın

0212 442 23 53

Arbeitszeit

Mesai saatlerimizde sizlerle tanışmaktan mutluluk duyarız. Lütfen randevu alınız.

 • Pazartesi - Cuma 09:00 18:00
 • Cumartesi - Pazar Kapalı
 • svg
 • svg
 • svg
thumb

Ofis

Mimar Sinan Mah Cendere Yolu Cad. Konum Burunsuz No.36 Eyüp Sultan / İstanbul

Kontaktiere

* Please Fill Required Fields *
img

Bizi Arayın

0212 442 23 53

Arbeitszeit

Mesai saatlerimizde sizlerle tanışmaktan mutluluk duyarız. Lütfen randevu alınız.

 • Pazartesi - Cuma 09:00 18:00
 • Cumartesi - Pazar Kapalı

Pleksi Lazer Kesim ile İstediğiniz Ürünü Yaratın

By bidonss In Pleksi Malzeme

15

Eyl
2021

      Pleksiglas olarak da adlandırılan pleksi, estetik ve kullanışlı olması nedeniyle birçok farklı sektör tarafından tercih edilmektedir. Günümüzde, reklam sektörü başta olmak üzere; kozmetik, ilaç, gıda, takı, mobilya gibi geniş bir kullanım yelpazesine sahip pleksinin bu kadar farklı alanlar nasıl harikalar yaratabildiğini biliyor musunuz? Pratik ve şık duruşu ile her ortama yakışan pleksi ürünler kolay şekil alabildiğinden alternatif kullanımları hemen hayata geçiveriyor. İstenilen şekli vermek için kullanılan cihaz ise pleksi lazer kesim cihazı!

      Pleksi lazer kesiciler sayesinde kullanım alanına uygun, istenilen boyutta ve şekilde ürünler tasarlanabilir. Saydam, yarı saydam ve renkli seçeneklerinin olmasının yanında hafif, portatif ve üzerinde rahatlıkla işlem yapılabilen pleksi, günlük hayatımızda karşılaştığımız pek çok ürünün ana malzemesi. Pleksi standlar, pleksi plakalar, pleksi gıda teşhir ekipmanları ve pleksi broşürlükler gibi birçok ürün için kullanıma hazır.  

      Gelişen lazer kesim teknolojisi ile pleksi, zaten hayatımızın birçok alanında karşımıza çıkmakta. Çünkü lazer kesim yöntemi; talep edilen ölçü, şekil ve tasarıma göre son derece kullanışlı ve estetik görünüme sahip çeşitli ürünleri üretmeyi mümkün kılar. Bu gelişmiş teknoloji de her geçen gün pleksinin kullanıldığı sektör yelpazesini genişletmektedir.

Lazer Kesim Nedir?

      Lazer kesim birçok amaç için kullanılmaktadır. Kullanım amaçlarının başında kesme, delme ve şekillendirme işlemleri vardır. Lazer kesim ile bir malzemeye lazer ışını yönlendirilerek, istenilen şeklin verilmesi sağlanır. Lazer kesim teknolojisinde; belli miktar ısı direnci kullanılır böylece hızlı, hassas ve ayrıntılı işçilik gerektiren işlemleri rahatlıkla yapılır.

      Lazer ışınları çelik, ahşap, alüminyum, pleksi hatta demir gibi farklı özelliklere sahip birçok malzemeyi kesebilmekte. Bu nedenle lazer kesim günümüzde çeşitli ürünlerin imalatında sıklıkla tercih edilen son teknoloji bir uygulamadır.

Lazer Kesimin Faydaları Nelerdir?

      El ile kesim cihazlarına oranla lazer kesim daha çok tercih edilmektedir. Bu durum lazer kesimin sağladığı faydalar ile doğrudan ilişkilidir.

Lazer kesimin başlıca faydaları:

 • Lazer kesim makineler ile yapılır. Bu bağlamda lazer kesimde hata oranı da yok denecek kadar azdır.
 • Kesim işleminin temassız yapılıyor olması ürüne yapılan işlemin pürüzsüz görünmesini sağlayan en büyük etkendir.
 • Lazer kesiciler ile hızlı hizmet sunması zaman tasarrufu yapmanızı sağlar.
 • Hassas ve ince işçilik gerektiren işlemler için lazer kesim rahatlıkla yapılabilmektedir.

Lazer Kesimde Pleksi Neden Tercih Edilen Bir Malzemedir?

Pleksi lazer kesim uygulamasının bu kadar yaygınlaşmasının tek nedeni lazer kesimin çeşitli materyaller üzerinde hızlı ve titiz sonuçlar veren bir cihaz olması değildir. Pleksi lazer kesimin ürün imalatı çalışmalarında elzem bir uygulamadır. Çünkü pleksi malzemesi pek çok avantajı sebebiyle çok kullanışlıdır.

      Lazer ile kesimde pleksinin neden sıklıkla kullanıldığı sorusunun cevabı; malzemenin hafifliği, hafifliği nedeniyle kolay işlenilebilirliği ve şık bir görünüme sahip olmasıdır. Bu nedenle ürün teşhir ekipmanları başta olmak üzere pleksi lazer kesim ile yapılan ürünlerin sayısı ve çeşitliliği artmıştır.

      Pleksinin kolay işlenilebilir bir malzeme olması; farklı boyut ve modellerde, farklı motifler kullanılarak dekoratif ve kullanışlı pleksi ürünlerin üretilmesinin önünü açmıştır. Buna ek olarak, pleksinin şık görünümü, ürün teşhiri için birebir bir malzeme olmasını sağlamıştır.

Pleksi Lazer Kesim ile Hangi Ürünler Yapılabilir?

      Pleksi lazer kesim, markaların kurumsal kimlik çalışmalarında birçok farklı ürün tasarlama imkanı veren cihazdır. Lazer kesimin ışın genliğinin ayarlanabilmektedir. Yani istenilen ölçülerde pleksi şekillendirilmesinde lazer ile kesme yöntemi kolaylıkla tercih edilir.

      Bir lazer kesici ile ürünlerinizi sergileyeceğiniz standlara, kullanışlı teşhir kutularından, kapaklı, kapaksız ve daha birçok özellikte kaplara, ayrıntılı oyma grafiklerine sahip olabilirsiniz. Buna ek olarak plakalardan karmaşık üç boyutlu nesneler oluşturulabilmektedir. Sonuç olarak birçok ürün, talep edilen ölçü, şekil ve motifler kullanılarak tasarlanabilmektedir.

      Bir Lazer Kesici ile;

 • Pleksi Ürün Teşhir Standları
 • Pleksi Gözlük Stand, Pleksi Kozmetik Standı, Pleksi Kalem Standı, Pleksi Eczane Standı, Pleksi Takı Standı, Pleksi Broşürlük Standı, Pleksi Dökme Gıda Teşhir Standı, Pleksi Market Standı
 • Vitrin Standları
 • Antika Teşhir Üniteleri
 • Pleksi Plakalar
 • Ev ve Ofis Mobilyaları
 • Banyo ve Mutfak Aksesuarları
 • Tekne, Yat Dekorasyon ve Aksesuarları
 • Sıvı Aktarma Üniteleri
 • Hediyelik Eşyalar
 • Tüm Özel Tasarımlar

gibi çok çeşitli ürünler elde etmek mümkündür.

      Yaygın olarak reklamcılık ve gıda sektöründe ürün teşhiri amaçlı kullanılan pleksi standları ve kutuları değişkenlik göstermektedir. Bombe Kapaklı Yuvarlak Vakum, Bombeli Kapaklı Sürgülü Kutu, Kademeli Stand gibi birçok farklı şekilleri vardır. Ayrıca çeşitli kullanım alanlarında üretilen pleksi ürün teşhiri ve saklama kutuları da mevcuttur. Bu ürünler, kişilerin ya da kurumların talep ettiği ölçü, tasarım ve renge göre imal edilebilmektedir.

       Diğer yandan pleksinin bir diğer yaygın kullanım alanı ise pleksi plakalıklardır. Pleksi stand ve kutularda olduğu gibi, pleksi plaka ölçüleri ve pleksi plaka kesimi kullanım alanına ve amacına uygun olarak, istenilen şekilde üretilebilmektedir. İstenilen pleksi plaka tasarlamasında, plakanın tüm tasarım özellikleri göz önünde bulundurularak gerekli işlem pleksi lazer kesim cihazları ile yapılmaktadır. Üstelik pleksi plaka şeffaf, yarı şeffaf ve renkli seçeneği sunmaktadır.

      Günümüzde, genellikle endüstriyel amaçlı ihtiyaçları karşılar. Ancak pleksi lazer kesim ürünleri hobi amaçlı da kullanılmaktadır. Bu cihaz ile tasarlanan hediyelik eşyalar, isimlikler, ve diğer ürünleri de görmek mümkündür.

Pleksi Lazer Kesim ile Yapılan Ürünler Nerelerde Kullanılabilir?

      Günümüzde artan kullanım alanı ile pleksi ürünleri hemen hemen her sektörde, ofis eşyaları ve ev eşyalarında görebiliriz.

      Reklam sektörü başta olmak üzere, sağlık, eğitim, takı, süpermarket ve daha birçok sektör tarafından pleksi lazer kesim tercih edilmektedir. Lazer kesim uygulaması hassas ve esnek bir yapıya sahip olan pleksiye, talep edilen ürünü, kullanım alanına göre tasarlama imkanı veren bir uygulamadır.

      Pleksinin hayatımızda bu kadar yer alması gelişen lazer kesim teknolojisi ile doğru orantılıdır. Pleksi lazer kesim teknolojisi ile isteğe bağlı boyut, model ve tasarıma sahip pleksi ürünler yaratılabilmektedir. Kesim işleminde genellikle herhangi bir pürüz ve hata oluşmaz.

Leave a reply

searchWHATSAPP
formİLETİŞİM FORMU
tel